Eminence BETA-12CX PA Speaker
5/5
Product code: 1086731 (BETA-12CX)
Deal
Eminence BETA-12CX PA Speaker
5/5
PA Speaker Eminence BETA-12CX PA Speaker
Eminence BETA-12CX PA Speaker
- 35 %
  • Тype: Mid-Bass Loudspeaker
  • Diameter: 12"
  • Impedance: 8 Ohm
  • Power: 250 W
  • Frequency Range: 57 Hz - 4,6 kHz
  • Magnet Type: Ferrite
Eminence BETA-12CX PA Speaker
Suitability
Magnet Type
Ferrite
Properties
Impedance
8 Ohm
Power (Watt)
250
Power
250 W
Frequency Range
57 Hz - 4,6 kHz
Colour
Black
Acoustics
Sensitivity (dB)
97,3
Dimensions and Weight
Diameter
12"